Texas Holdem – najlepsza odmiana pokera

Texas Holdem to najpopularniejsza odmiana pokera. Ta emocjonująca gra ma wielu miłośników na całym świecie. Obecnie gracze mogą grać w pokera Texas Holdem w kasynach online. Jednak zanim zdecydujemy się grać, warto poznać zasady pokera i nauczyć się kilku przydatnych strategii. Emocje są gwarantowane! 

Zasady pokera 

W rozgrywce używa się talii 52 kart. Jeden z graczy jest rozdającym, a dwóch innych graczy znajdujących się po jego lewej stronie wkłada do puli tzw. ciemne stawki: małą i dużą (zwykle dwukrotność małej stawki, choć mogą być one równe). Następnie gracze otrzymują po dwie zakryte karty, które widzą tylko ich posiadacze (ang. hole cards). Po rozdaniu następuje pierwsza runda licytacji (od pierwszego gracza na lewo do rozdającego), podczas której gracz może wykonać jeden z poniższych ruchów: 

  • spasować (ang. fold) 
  • sprawdzić (ang. call), czyli wyrównać stawkę do dużej ciemnej 
  • podbić (ang. raise)  
  • czekać (ang. check), jeżeli włożył najwyższy zakład i nikt po nim nie podbił 

Po zakończeniu etapu licytacji, na środku stołu zostaną odkryte trzy wspólne karty (ang. community cards). Ten etap gry nazywa się flop. 

Po tym następuje kolejna runda licytacji, a na stole zostaje odkryta czwarta wspólna karta, tak zwana turn. 

Następnie gracze ponownie uczestniczą w licytacji, na stole pojawia się ostatnia wspólna karta tzw. river, po czym następuje ostatni etap licytacji. 

Gracze mogą ułożyć najkorzystniejszy dla nich układ dowolnie łącząc 2 posiadane karty z wybranymi 3 wspólnymi kartami z 5 dostępnych. Może się zdarzyć, że najkorzystniejszy układ będą tworzyć wyłącznie karty wspólne. 

Zakończenie gry 

 

Zasady pokera umożliwiają dwa zakończenia rozdania. 

Pierwsze polega na tym, że wszyscy gracze uczestniczący w rozdaniu odkrywają swoje karty własne. Wygrywa ten z graczy, który ma najlepszy układ. To rozwiązanie nazywa się showdown, czyli pokazanie kart. 

Drugie możliwe rozwiązanie polega na tym, że jeden z graczy wnosi tak duży zakład, że wszyscy inni podjęli decyzję o spasowaniu. W ten sposób kończy się większość rozdań w Texas Holdem. Nie zawsze musisz mieć najlepszy układ, aby wygrać.  

Jak widać w poker texas holdem zasady nie są skomplikowane. Jednak należy jak najwięcej grać, aby zdobyć doświadczenie i nauczyć się prawidłowo określać siłę swojej ręki (posiadanego układu), dzięki czemu będziemy podejmować prawidłowe decyzje podczas gry i zwiększymy szanse na wygraną. Poker texas holdem zasady mogą się nieznacznie różnić pomiędzy kasynami, dlatego zanim rozpoczniemy grę w nowym kasynie warto się z nimi dokładnie zapoznać.